Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe działania łódzkiej grupy „SPEED”

W weekend policjanci z grupy „SPEED” ujawnili ponad 80 przekroczeń prędkości. Z tego aż 27 przekroczeń o ponad 50 km/h i zatrzymali 27 praw jazdy. Rekordzistą był 23-latek, który pędził ulicami Łodzi z prędkością 148 km/h.

Policjanci z grupy „SPEED” w weekend 8-10 maja 2020 roku prowadzili kontrolę prędkości. W trakcie służby ujawnili 27 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o powyżej 50km/h. W każdym z tych przypadków sporządzili dokumentację mającą na celu wszczęcie procedur zatrzymania uprawnień do kierowania na trzy miesiące. Łącznie w ten majowy weekend policjanci z grupy SPEED ujawnili 83 przekroczenia prędkości.

Niechlubny rekordzista.

Niechlubnym rekordzistą weekendu był 23-letni kierujący bmw, który 10 maja 2020 roku po godzinie 19:00 pędził ul. Kopcińskiego z prędkością 148 km/h. Podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że „głupio się spieszył”. Mundurowi ukarali mężczyznę dwoma mandatami karnymi, za prędkość oraz za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Zatrzymali także 23-latkowi uprawnienia do kierowania, tym samym wszczynając procedury związane z zatrzymaniem uprawnień na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci przypominają

Nadmierna prędkość nadal jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Dlatego tak ważna jest jazda, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Pozwala ona w razie potrzeby zatrzymać się przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ją ominąć. Konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą nie tylko sprawcy, wielokrotnie cierpią także inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci będą cyklicznie dyscyplinować kierowców nie stosujących się do obowiązujących przepisów.

st asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

 

 

 

 

  • Prędkość zarejestrowana na urządzeniu pomiarowym
  • Pojazd sprawcy wykroczenia i radiowóz speed
Powrót na górę strony