Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego na S 8 w Chojnach

Wzorową obywatelską postawą wykazał się przypadkowy świadek, który we wtorkowe popołudnie na trasie S 8 w Chojnach w powiecie wieruszowskim ujął nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierował passatem mając w organizmie aż 3 promile alkoholu. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z wysoką grzywną oraz karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

19 maja 2020 roku po godzinie 17:00 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na trasie S 8 w Chojnach w powiecie wieruszowskim. Na miejscu policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu wrocławskiego jadąc oplem astra w kierunku Wrocławia, zwrócił uwagę na tor jazdy oraz sposób zachowania kierowcy vw passata, który jechał za nim. W tej sytuacji pomyślał, że kierujący passatem jest pijany i telefonicznie powiadomił policję. W pewnym momencie  jadący tzw. „wężykiem” passat zatrzymał się na parkingu w miejscu obsługi podróżnych. Wówczas świadek podbiegł do passata i uniemożliwił jego kierowcy dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że pasatem kierował 47-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który miał w organizmie aż 3 promile alkoholu. Jak się okazało, skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 

Składamy podziękowania czujnemu kierowcy astry, za prawidłową reakcję i godną do naśladowania postawę. Dzięki takiemu odważnemu działaniu, być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Asp.sztab. Damian Pawlak

Powrót na górę strony