Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli dozwoloną prędkość

Zatrzymano 15 praw jazdy i 4 dowody rejestracyjne - to efekt pracy w jedno popołudnie łódzkiej grupy „SPEED”. W ręce funkcjonariuszy wpadł też poszukiwany mężczyzna.

28 maja 2020 roku, w godzinach popołudniowych, ulice Łodzi patrolowali policjanci z grupy „SPEED”, którzy na co dzień pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Podczas 8 godzinnej służby, funkcjonariusze zatrzymali 15 praw jazdy, 4 dowody rejestracyjne oraz ujawnili osobę poszukiwaną.

28 maja 2020 roku ok. godz. 17:30 na ul. Kopcińskiego policjanci zatrzymali do kontroli fiata pandę. Licznik w samochodzie mężczyzny  wskazywał 111 km/h pomimo ograniczenia do 50 km/h. 27-latek podczas rozmowy z funkcjonariuszami na temat popełnionego wykroczenia tłumaczył się, że jechał z dostawą pizzy do klienta. Policjanci ukarali kierowcę 500 złotowym mandatem karnym, a także zatrzymali prawo jazdy. Pizza dojechała do klienta z innym dostawcą.

 

Dwie godziny później, na ul. Kopcińskiego policjanci zatrzymali do kontroli bmw, którego kierujący przekroczył dozwolona prędkość o 59 km/h. Podczas kontroli 24-letniego kierowcy okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary aresztu za niezapłaconą grzywnę. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł i zatrzymali mu prawo jazdy. W związku z tym, że w policyjnych bazach danych figurował jako osoba poszukiwana, stróże prawa zatrzymali i doprowadzili 24-latka na komisariat policji. Po zapłaceniu grzywny i po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony do domu.

Policjanci przypominają, że można stracić prawo jazdy na okres trzech miesięcy po przekroczeniu prędkości 50km/h na terenie zabudowanym. Przypominamy również, że kierowanie pojazdem pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem w myśl art. 180a kk za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st.asp. Marzanna Boratyńska

WRD KMP w Łodzi

 

  • Na zdjęciu widać radiowóz i zatrzymany samochód
  • Na zdjęciu widzimy videorejestrator z zapisem przekroczonej prędkości
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymany samochód i radiowóz
Powrót na górę strony