Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka włamywaczy zatrzymana przez opoczyńskich policjantów

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić trojgu mieszkańcom Warszawy, zatrzymanym przez opoczyńskich policjantów za kradzież z włamaniem na plebanię w gminie Sławno. Łupem złodziei padły dokumenty, biżuteria, pieniądze o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych.

Opoczyńscy policjanci, pracowali nad wykryciem sprawców włamania na jedną z plebanii przy kościele rzymskokatolickim w gminie Sławno. Oprócz  zebranych na miejscu przestępstwa dowodów, zabezpieczonych śladów do działań, jak zwykle przy tego rodzaju sprawach, włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego. Sukcesywnie z determinacją weryfikowali uzyskane  informacje. Trop za złodziejami doprowadził kryminalnych do Warszawy, tam też złodziejski tercet został zatrzymany. W ręce stróżów prawa trafiły dwie kobiety w wieku 41 i 42 lat oraz mężczyzna w wieku 38 lat. Policjanci podczas przeszukania  pomieszczeń zajmowanych przez przestępców zabezpieczyli różne elektronarzędzia, które prawdopodobnie także pochodzą z przestępstwa. Zebrane w sprawie dowody, pozwoliły na postawienie wszystkim zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu 41 letnia kobieta oraz 38 latek zostali tymczasowo aresztowani, natomiast wobec 42 latki prokurator zastosował dozór policyjny. Wszyscy zatrzymani byli wcześniej karani  za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Barbara Stępień

  • Umundurowani policjanci, prowadzą  zatrzymanego  za kradzież z włamaniem. Policjanci stoją tyłem  w środku stoi  zatrzymany, ręce na  skute kajdankami z tyłu. Z prawej strony widać policyjny radiowóz. w tle parking wewnętrzny.
  • Przedmioty zabezpieczone  z przestępstwa, szlifierka, wiertarka, pudełka  wszystko stoi na podłodze
Powrót na górę strony