Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Odpowiedzialność i wzorowe zachowanie zawsze zasługuje na wyrazy szczerego uznania, szacunku oraz wyróżnienie. Tym razem taką postawą wykazał się mieszkaniec Kostrzyna, który natychmiast zareagował na widok kierowcy daewoo tico , którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Zajechał mu drogę swoim oplem , podszedł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał patrol policji.

3 sierpnia 2016 roku około 7.20  mieszkaniec Kostrzyna jechał oplem od strony Sieradza w kierunku Bełchatowa. W pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechał kierujący samochodem marki Daewoo Tico. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być nietrzeźwy. Kierujący zwalniał, przyspieszał i jechał „wężykiem”.  Mieszkaniec Kostrzyna postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę o czym jednocześnie zawiadomił Policję. Swoim oplem zajechał mężczyźnie drogę i podszedł do daewoo ticco i otworzył drzwi od strony kierowcy. Gdy poczuł woń alkoholu, nie zastanawiając się wyjął ze stacyjki kluczyki. Kiedy nadjechał radiowóz policyjny przekazał je kleszczowskim policjantom. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 52-latka. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że kierowca daewoo ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Wobec kierujących, którzy byli uprzednio prowadzenie skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

Powrót na górę strony