Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami długi weekend

Za nami długi czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. W okresie od 10 do 14 czerwca 2020 roku na drogach województwa łódzkiego o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych. Tym razem statystyki okazały się bardziej optymistyczne.

Jak co roku funkcjonariusze ruchu drogowego patrolowali zarówno drogi tranzytowe jak i lokalne województwa łódzkiego. Tradycyjnie nie zabrakło radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Podczas działań policjanci reagowali na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

W tym roku długi czerwcowy weekend miał szczególny charakter. Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Należy unikać dużych skupisk ludzkich i starać się zachować dystans społeczny. Pamiętajmy, aby przed wyjściem z domu czy z pracy zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych.

W tym roku w dniach od 10 do 14 czerwca 2020 na terenie województwa łódzkiego doszło do 25 wypadków (mniej o 28 niż w ubiegłym roku), w których zginęły 2 osoby (mniej o 1), a 30 zostało rannych (mniej o 45).

Policjanci ujawnili 122 kierujących będących pod wpływem alkoholu, czyli podobnie jak w ubiegłym roku. Warto podkreślić, że działania ukierunkowane są na kontrolę stanu trzeźwości w związku z dużym zagrożeniem wypadkami drogowymi spowodowanymi przez kierujących na „podwójnym gazie”.

Funkcjonariusze zatrzymali również kilkanaście praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Dae z całego kraju:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/189840,Podsumowanie-dlugiego-weekendu-na-polskich-drogach.html

mł. insp. Joanna Kącka

Powrót na górę strony