Zatrzymany agresywny 54- latek, poszukiwany listem gończym - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany agresywny 54- latek, poszukiwany listem gończym

Wieluńscy policjanci zatrzymali 54-latka poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Podczas zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny w stosunku do interweniujących policjantów i strażaków. Zanim trafi do zakładu karnego usłyszał zarzuty czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

22 czerwca 2020 roku wieluńscy policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego 54- latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Wieluniu do odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Poszukiwany 54- latek nie chciał otworzyć drzwi w swoim mieszkaniu, licząc że uniknie zatrzymania. Na miejscu obecni byli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, którzy podjęli próbę wejścia do mieszkania przez okno. Mężczyzna wtedy stał się agresywny w stosunku do interweniujących, przez wybitą szybę w oknie rzucił siekierą w kierunku strażaka, ponadto rozbitymi kawałkami szyby rzucał w policjantów i strażaka. Na szczęście żaden z interweniujących funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń. Oprócz tego mężczyzna znieważył policjantów i strażaków. Po negocjacjach policjanci w rezultacie przekonali mężczyznę do otwarcia drzwi i został on obezwładniony. 54- latkowi udzielona została pomoc medyczna, a następnie został on umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty czynnej napaści na strażaka i policjantów oraz znieważenia funkcjonariuszy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna po przesłuchaniu przewieziony zostanie do zakładu karnego gdzie będzie odbywał zaległą karę.
Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant prowadzi zatrzymanego