Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia w rękach policjantów

Wieluńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 39 do 43 lat podejrzanych o pobicie 37- latka. Do zdarzenia doszło w wynajmowanym przez pokrzywdzonego mieszkaniu w Wieluniu na os. Armii Krajowej. Cała trójka już usłyszała zarzuty pobicia. Za to przestępstwo może grozić im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

22 czerwca 2020 roku około godz. 5:30 dyżurny wieluńskiej komendy został poinformowany, iż w piwnicy na jednym z wieluńskich osiedli mieszkaniowych leży mężczyzna, który został najprawdopodobniej pobity. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz służby medyczne. Pobity mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Funkcjonariusze ustalili, że w nocy z 21 na 22 czerwca 2020 roku do mieszkania wynajmowanego przez pokrzywdzonego wrócili dwaj współlokatorzy, którzy przyprowadzili swojego znajomego. Cała trójka rzuciła się na pokrzywdzonego bili go rękoma po głowie, kopali po ciele i dodatkowo jeden z nich uderzał 37- latka metalową rurką. Pobity mężczyzna zdołał uciec z mieszkania i ukrył się w jednej z osiedlowych piwnic, gdzie rano znalazł go mieszkaniec bloku, który natychmiast zawiadomił służby ratunkowe.

Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy stróże prawa, którzy rozpoczęli poszukiwania agresorów. W ciągu kilku godzin od zgłoszenia dwójka z napastników została zatrzymana. Byli to mężczyźni w wieku 40 i 43 - lat, którzy wynajmowali mieszkanie wspólnie z pokrzywdzonym. Z kolei trzeci z podejrzewanych został zatrzymany następnego dnia, był nim 39 latek. Wszyscy usłyszeli już zarzuty pobicia 37- latka. Okazało się, że przyczyną tego zdarzenia była wcześniejsza kłótnia pomiędzy mężczyznami, w trakcie której doszło do rękoczynów. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

  • policjantka prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony