Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się, posiadał broń i amunicję bez zezwolenia - areszt dla podejrzanego

Pabianiccy policjanci zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Dobroń, który posiadał nielegalnie kilka jednostek broni oraz amunicję. Zabezpieczone dwa pistolety, trzy strzelby oraz amunicja i granat trafią do dalszych badań. Mężczyzna odpowie także za znęcanie. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

Sprawa miała swój początek 22 czerwca 2020 roku w godzinach dopołudniowych, kiedy do dyżurnego pabianickiej komendy zadzwoniła roztrzęsiona mieszkanka gminy Dobroń. Z jej relacji wynikało, że podczas awantury domowej konkubent groził jej użyciem broni. Kobieta była tym bardziej zdenerwowana, gdyż mężczyzna był pijany a tym samym groźby były coraz bardziej realne. Policjanci od razu przystąpili do działania. Już po kilkunastu minutach mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało od wielu lat znęcał się nad partnerką i niejednokrotnie jej groził. W mieszkaniu oraz pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa pistolety oraz trzy strzelby a także amunicję i granat a także paralizatory elektryczne. Mężczyzna nie posiada na nie zezwolenia. Broń nie była w żaden sposób zabezpieczona.

59-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty znęcania się nad osoba najbliższą a także posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łasku sąd zdecydował o areszcie tymczasowym dla sprawcy. Mężczyzna był wcześniej karany.

  • policjanci zabezpieczają broń i amunicję
Powrót na górę strony