Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 23 i 25 lat, którzy posiadali znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 186 gramów amfetaminy, 63 gramy marihuany, 42 gramy metamfetaminy oraz ponad 3,5 grama tabletek extasy. Ujawnili również wagi oraz inne akcesoria do dystrybucji środków odurzających oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych.Za tego typu przestępczy proceder grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki dobremu rozpoznaniu  środowiska przestępczego sieradzkich  kryminalnych na czarny rynek nie trafi prawie 300 gramów środków odurzających. To dzięki dynamicznej i skutecznej akcji policjantów w godzinach nocnych 2 lipca 2020 roku. Około godz. 22.00 na ulicach Sieradza kryminalni zauważyli znane im bmw. Obserwowali podejrzany samochód, który wkrótce zaparkował na jednej z ulic na obrzeżach miasta. Kiedy policjanci podjeżdżali w ich kierunku, kierowca bmw próbował odjechać. Funkcjonariusze zablokowali mu drogę udaremniając ucieczkę. Na widok policjantów zbliżających się do auta, przebywający w nim mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać, chowając „coś” w odzieży. Z wnętrza bmw unosił się intensywny zapach marihuany. Policjanci sprawdzili dane kierowcy, którym był 31- letni mieszkaniec Sieradza. Pasażerami byli dwaj sieradzanie w wieku 23 i 25 lat. W wyniku przeszukania, w ich odzieży  znaleźli kilkanaście sztuk dealerek z przygotowanymi porcjami amfetaminy i marihuany. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sieradzkiej komendy.

Poddano ich  badaniom na zawartość alkoholu i środków odurzających. Byli trzeźwi, jednak wyniki potwierdziły u każdego z mężczyzn obecność narkotyków w organizmie. Funkcjonariusze przeszukali również ich miejsca zamieszkania. W mieszkaniu oraz piwnicy 23 – latka policjanci ujawnili znaczną ilość dealerek z poporcjowaną amfetaminą, metamfetaminą, marihuaną, przygotowanymi do dalszej dystrybucji. Część nielegalnych środków odurzających przechowywana była również w większych torebkach foliowych oraz słoikach. Funkcjonariusze znaleźli również wagi oraz dużą ilość pustych dealerek do porcjowania narkotyków. Zabezpieczono także cztery kastety, których posiadanie jest zabronione. 23 i 25 – latek trafili do policyjnego aresztu. Na drugi dzień usłyszeli  zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Młodszy   podejrzany jest o posiadanie  łącznie ponad 270 gramów różnych środków odurzających. 25 – latkowi zarzuca się natomiast posiadanie  prawie 25 gramów nielegalnych środków. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych czynów.

Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec obydwu mężczyzn policyjny dozór. Wszyscy mężczyźni byli wcześniej notowani przez policję. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Polskie prawo sankcjonuje również posiadanie kastetu, za co grozi kara aresztu oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 3 tys. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu prowadzi Wydział Dochodzeniowo – Śledczy sieradzkiej komendy. Niewykluczone, że po wykonaniu dodatkowych badań 31 – letni kierowca bmw odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

  • policjant pochylony nad zabezpieczonymi kastetami gotówką i dilerkami
  • policjant prowadzi zatrzymanego