Zuchwała jazda motocyklem zakończona konsekwencjami - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Zuchwała jazda motocyklem zakończona konsekwencjami

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 25-letni mieszkaniec pow. łęczyckiego, który wsiadł na motocykl, nie posiadając uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Dodatkowo mężczyzna wiedząc, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC, jechał na nim bez kasku. Zuchwałą jazdę motocyklisty przerwali policjanci łęczyckiej drogówki. Apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów, bo tylko tak możemy bezpiecznie dojechać do celu.

8 lipca 2020 roku policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który po drodze publicznej jechał motocyklem bez kasku. W czasie kontroli wyszło na jaw, że 25 – latek nie posiada uprawnień do prowadzenia „ścigacza”, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia w zakresie OC. Zuchwała jazda motocyklem zakończyła się dla mieszkańca pow. łęczyckiego konsekwencjami. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali go mandatami.

Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem jest strój motocyklowy.  9 lipca 2020 roku na terenie województwa łódzkiego prowadzone były działania pn. „Bezpiecznie na Motocyklu”. W akcje zaangażowani są również policjanci łęczyckiej drogówki, którzy bacznie przyglądają się kierowcom jednośladów. Pod lupę brani są również kierowcy aut, tak aby nie dochodziło to tzw. „wymuszeń pierwszeństwa” i dla każdego było miejsce na drodze. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo tylko tak możemy bezpiecznie dojechać do celu.

  • policjant stojący przy motocyklu