Ostrzegamy przed podejrzanymi ofertami wakacyjnych kwater - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzegamy przed podejrzanymi ofertami wakacyjnych kwater

Letnie wyjazdy, poszukiwanie komfortowej ale jednocześnie bardzo taniej kwatery to idealne warunki dla oszustów. Przestępcy mają wiele sposobów wyłudzania pieniędzy. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, żeby stracić spore sumy pieniędzy. Na co zatem zwrócić uwagę zamawiając kwaterę na wyczekiwany letni urlop?

Od lat policja przestrzega wszystkich przed  pochopnym wpłacaniem pieniędzy za wynajem kwatery na letni wypoczynek. Musimy pamiętać, że oszuści  oferują różnego rodzaju kwatery – tanie pensjonaty, ale także luksusowe apartamenty. Oczywiście oszuści kuszą potencjalnych nabywców atrakcyjnymi cenami, wysokimi rabatami np. za wpłacenie  całej kwoty z góry czy innymi „programami lojalnościowymi”. Starają się być wiarygodni. Kontaktują się z wynajmującym, potwierdzają zamówioną rezerwację. Usypiają  czujność klienta.  Często dopiero kiedy  wczasowicze dojeżdżają na miejsce okazuje się, że zostali  oszukani.

Apelujemy o zachowanie daleko idącej ostrożności przy zamawianiu kwater wypoczynkowych.

Zanim zdecydujemy się na przelanie  jakichkolwiek pieniędzy na wskazane konto, sprawdźmy właściciela obiektu. Warto znaleźć jak najwięcej informacji, opinii na temat miejsca do którego chcemy się wybrać. Uczciwe firmy oferujące wynajem kwater, pokoi mają na swoich stronach Internetowych opublikowany Regulamin, bądź informacje w których  oprócz zasad pobytu gości, powinny się znaleźć także dane właściciela obiektu z numerami NIP, Regon czy KRS. Jak podaje serwis biznes.gov.pl, mając te dane możemy łatwo sprawdzić przez Internet korzystając z ogólnodostępnych rejestrów wiarygodność osoby wynajmującej kwaterę:

-  W Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej znajdziemy  firmy osób fizycznych (działalność jednoosobowa i wspólnicy spółek cywilnych)

-  W Krajowym Rejestrze Sądowym znajdziemy: spółki prawa handlowego (m.in. spółki z o.o., spółki jawne)

– W rejestrze REGON odnajdziemy  spółki cywilne (jeśli nie znajdziesz aktualnych danych w CEIDG).

Warto korzystać z dostępnych wszelkich danych, by ustrzec się przed utratą często sporych sum pieniędzy. 

asp. szt. Barbara Stępień