Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi mianowany przez Prezydenta RP na stopień generała

25 lipca 2020 roku, w dniu obchodów Święta Policji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda mianował sześciu oficerów Policji na stopnie generalskie. Awanse generalskie przyznane zostały na podstawie art. 48 ust. 3 ustawy o Policji, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Na stopień nadinspektora Policji mianowani zostali:

insp. Tomasz Szymański - Z-ca Komendanta Głównego Policji

insp. Slawoimir Litwin – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi

insp. Michał Ledzion - Komendant Wojewódzki Policji w Radomu

insp. Robert Szewc - Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku

insp. Piotr Mąka- Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu

insp. Paweł Półtorzycki Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji

Akty mianowania na stopnie generalskie Prezydent RP wręczył podczas centralnych obchodów Święta Policji 25 lipca 2020 roku w samo południe przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji.

Nadinsp. Sławomir Litwin służbę w Policji rozpoczął we wrześniu 1990 roku.  Od początku swojej zawodowej drogi był związany z częstochowską Policją, w której służbę pełnił do 2006 roku. Następnie został naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.  W 2011 roku mianowany na zastępcę naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Katowicach. W 2012 r. objął stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, a w 2014 I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie. W 2015 roku powołany został na stanowisko Komendanta tej jednostki. Od 2017 roku realizował zadania jako Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Genarał Sławomir Litwin jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej. W 2003 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W czasie swojej ponad 29-letniej służby odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant . Jest żonaty, ma jedno dziecko. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną. Interesuje się podróżami oraz motoryzacją.

  • nominacje generalskie oficerów policji
  • nominacje generalskie oficerów policji
  • nominacje generalskie oficerów policji
  • nominacje generalskie oficerów policji
  • nominacje generalskie oficerów policji
  • nominacje generalskie oficerów policji