Wspólnie w trosce o bezpieczeństwo na skierniewickim terenie - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

W piątek 24 lipca 2020 roku, policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z funkcjonariuszami innych służb – Straży Miejskiej w Skierniewicach oraz Straży Ochrony Kolei w Skierniewicach przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące przestrzegania przepisów związanych głównie z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym w Skierniewicach.

Tego dnia w godz. 18:00-2:00 funkcjonariusze kontrolowali miejsca zagrożone, o których informacje naniesione zostały na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, które przekazane zostały przez mieszkańców dzielnicowym,a także w oparciu o informacje wynikające z  rozpoznania i planów priorytetowych dzielnicowych  oraz analizy bezpieczeństwa na skierniewickim terenie.

Funkcjonariuszy spotkać można było między innymi nad zalewem miejskim, w parku, okolicach Rynku i dworca kolejowego, a także na osiedlu Widok w okolicach skwerów i punktów sprzedaży alkoholu.  Wylegitymowanych zostało 71 osób, policjanci ujawnili 58 wykroczeń, w 23 przypadkach policjanci nałożyli mandaty karne, a w 35 pouczyli mieszkańców o obowiązku zachowania zgodnego z prawem, ponadto zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

To nie pierwsze i  jednocześnie nie ostatnie takie działania skierniewickich policjantów. Kwestie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta i powiatu skierniewickiego podlegają systematycznym analizom, podobnie jak informacje pochodzące z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dalej na podstawie zdiagnozowanych potrzeb planowane  są codzienne służby- zarówno w kwestii miejsca, jak i ilości policjantów.

  • zdjęcie patki z munduru policjanta prewencji