Pijana matka wiozła 2 ,5– letnie dziecko - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka wiozła 2 ,5– letnie dziecko

Policjanci z wieluńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 40- latkę kierującą audi . Jak się okazało kobieta była pijana i przewoziła w samochodzie swoją 2, 5 - letnią córkę. Teraz będzie odpowiadała za swoje nieodpowiedzialne czyny przed sądem.

3 sierpnia 2020 roku o godz. 9:40 w miejscowości Łagiewniki policjanci z wieluńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej audi. Za kierownicą samochodu siedziała 40- letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego. Policjanci sprawdzili alkomatem stan trzeźwości kobiety. Okazało się że ma ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta w takim stanie przewoziła w samochodzie swoją 2 ,5 - letnią córkę. Pijana kobieta natychmiast straciła prawo jazdy, a małoletnia pasażerka trafiła pod opiekę znajomego rodziny .Teraz nieodpowiedzialna kobieta, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, za co grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O sprawie powiadomiony zostanie również sąd rodzinny. Niewykluczone, że usłyszy także zarzuty dotyczące narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zycia lub zdrowia co zagrozone jest w przypadku rodzica karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasady Piłeś? – nie jedź ! Pamiętajmy, że interweniując w przypadku pijanego kierowcy, możemy uratować nie tylko jego samego, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego.


 

  • urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu