Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świadkowie dwukrotnie ujęli tego samego nietrzeźwego kierującego

W trakcie minionego weekendu świadkowie dwukrotnie ujęli 43-latka, który mając cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, prowadził samochód i quada w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego bezmyślnego zachowania. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Czujnym obywatelom dziękujemy i gratulujemy wzorowej postawy.

Pierwsze zgłoszenie dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał po południu 5 września 2020r. Kobieta zgłaszająca interwencję przekazała, że jechała za osobowym fiatem, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Na zmianę przyspieszał i zwalniał. Gdy zatrzymał pojazd na drodze w miejscowości Wiaderno i wysiadł, zgłaszająca podbiegła do fiata i ze stacyjki wyjęła kluczyki. W ten sposób uniemożliwiła mu kontynuację podróży. Kierowca fiata próbował uciec, lecz zgłaszająca szła za mężczyzną do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Mundurowi z tomaszowskiej drogówki podjęli interwencję i przebadali 43-latka na zawartość alkoholu. Miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, iż miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wieczorem 6 września 2020r. dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie z treści którego wynikało, że kierujący quadem mógł być nietreźwy. Zgłaszający mężczyzna jadąc przez Wiaderno zwrócił uwagę na quada, którego tor jazdy mógł wskazywać na nietrzeźwość kierującego nim mężczyzny. Swiadek minął quada, zawrócił za nim i nie tracąc go z pola widzenia jechał, aż ten zatrzymał się przed sklepem. Wtedy zgłaszający wysiadł z pojazdu i odebrał kluczyki kierującemu quadem, by ten nie stwarzał już zagrożenia na drodze. Policjanci ruchu drogowego, którzy dotarli na miejsce interwencji ustalili, iż to ten sam 43-latek, którego dzień wcześniej ujęła inna osoba. Tym razem miał on w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Dodatkowo czterokołowiec, którym kierował, nie miał tablicy rejestracyjnej i nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Za oba czyny nieodpowiedzialny 43-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę natomiast zasługuje wzorowa obywatelska postawa świadków, którzy wlaściwie zareagowali i ujęli drogowego przestępcę, tym samym zapobiegając tragedii na drodze.  

Policja apeluje, by widząc nietrzeźwego kierującego – reagować !!!

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza  szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności.

Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Widzisz kierującego, którego zachowanie może wskazywać, iż znajduje się pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, poinformuj o tym policję. Wystarczy Twój jeden telefon do najbliżej jednostki lub pod numer alarmowy 112, co może uratować wiele ludzkich istnień i nie dopuści do tragedii na drodze.  

Powrót na górę strony