Policjanci szukają świadków wypadków - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szukają świadków wypadków

Do dwóch poważnych zdarzeń drogowych doszło 24 sierpnia 2016 roku na drogach powiatu tomaszowskiego. Uczestnik jednego z nich walczy o życie, Policjanci proszą świadków o kontakt z prowadzącym postępowanie.

24 sierpnia 2016 roku o godzinie 11:50 na drodze Tomaszów Mazowiecki- Kolonia Zawada, doszło do wypadku drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń 74-letni kierujący motorowerem, skręcając w lewo,w boczną leśną drogę, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku iveco, którym kierował 21-letni mieszkaniec Tomaszowa. Motocyklista z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do tomaszowskiego szpitala. Kierujący iveco był trzeźwy, od 74-latka została pobrana krew. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

 

Tego samego dnia o godzinie 12:40 w Chorzęcinie miał miejsce kolejny wypadek drogowy. Jak wynika z wstępnych ustaleń 22-letnia mieszkanka gminy Grabica kierując kia sportage, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka vw T4, którym kierował 38-letni mieszkaniec gminy Ujazd, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W pojazdach łącznie podróżowało 10 osób. Kierujący pojazdami, oraz sześciu pasażerów zostało hospitalizowanych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących – byli trzeźwi.

Na miejscu obu wypadków były obecne wszystkie służby ratunkowe. Utrudnienia drogowe trwały około godzinę. Osoby które były świadkami tych wypadków drogowych proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie asp. sztab. Tomaszem Tataradzińskim tel 0 44 726 10 04 lub 997