Potrącenie 11- latki na przejściu dla pieszych - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Potrącenie 11- latki na przejściu dla pieszych

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieluniu na ul Popiełuszki. Jak ustalili mundurowi kierujący volkswagenem caddy potrącił 11- latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziewczynka z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

9 września 2020 roku około godz. 8:30 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych na ul. Popiełuszki w Wieluniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 36- latek kierujący volkswagenem caddy jadąc ul. Popiełuszki w kierunku ul. POW potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 11- latkę. Na skutek tego zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń ciała i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Łodzi. Badanie alkomatem wykazało, że 36- letni kierowca był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Apelujemy do kierowców o to, aby szczególnie teraz, w okresie rozpoczynającego się roku szkolnego, zachowywali wzmożoną ostrożność i czujność w rejonach szkół i przedszkoli, a także przejść dla pieszych.
 

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

  • pracujące służby ratunkowe na miejscu wypadku drogowego: straż pożarna, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, służby medyczne
  • pracujący policjant na miejscu wypadku, w tle widać pojazd uczestniczący w zdarzeniu oraz karetkę pogotowia
  • śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na miejscu wypadku