Złodziej BMW zatrzymany po policyjnym pościgu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Złodziej BMW zatrzymany po policyjnym pościgu

Sieradzcy policjanci wydziału kryminalnego po pościgu, zatrzymali 3 mieszkańców powiatu zduńskowolskiego w wieku 18, 24 i 25 lat, którzy uciekali skradzionym wcześniej BMW. Kradzieży dokonał 25 – latek, który w samochodzie przewoził również narkotyk. Za włamanie, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie środków odurzających grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

13 września 2020 r. po godz.1.00 dyżurny  policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży bmw z garażu przy prywatnej posesji w gminie Sieradz . Natychmiast na trasę ucieczki zostały skierowane policyjne radiowozy.  Na ulicy 1 Maja policjanci wydziału kryminalnego zauważyli poszukiwane BMW. Jechali za nim ulicami Sieradza, dając mu światłami i dźwiękiem sygnały nakazujące zatrzymanie. Kierowca jednak nie reagował. Po kilkuminutowym pościgu porzucił pojazd. Podróżujące w nim osoby wybiegły z auta i zaczęły uciekać.  Chwilę  później były już w rękach sieradzkich kryminalnych. Zatrzymani to  trzej mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego w wieku 18,24 i 25 lat. Zostali przewiezieni  do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Zatrzymani byli trzeźwi. Natomiast wynik przeprowadzonego badania wskazało u  wszystkich obecność w organizmie środków odurzających. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu prowadzili czynności, aby ustalić okoliczności zdarzenia.  Jak się okazało, mężczyźni wcześniej kilkakrotnie byli  na posesji zgłaszającego i  widzieli zaparkowane w garażu bmw. 25 – latek wiedząc, gdzie przechowywane są kluczyki od samochodu, dzień wcześniej dokonał ich kradzieży. 13 września pojechał tam wspólnie ze swoimi znajomymi.  Na miejscu 25 – latek wysiadł z auta mówiąc, że wkrótce wróci. Wszedł   do garażu, gdzie stało auto. Skradzionymi kluczykami uruchomił silnik i odjechał. Następnie zadzwonił do kolegów  informując ich, że ukradł samochód.  Umówili się w wyznaczonym miejscu i przesiedli się do skradzionego BMW.  Właściciel posesji zauważył jak złodziej wyjeżdżał z  garażu. Natychmiast poinformował o tym tym  policję. Po zatrzymaniu "uciekinierów" policjanci przeszukali porzucony samochód, w którym znaleźli  dealerkę ze środkiem odurzającym. Jak się okazało należała ona 25 -latka . Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 25 – latek usłyszał zarzut  włamania, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Był już w  przeszłości notowany za konflikty z prawem.

  • POLICJANTKA UBRANA W KAMIZELKĘ ODBLASKOWĄ Z NAPISEM POLICJA PROWADZI ZATRZYMANEGO KTÓRY MA ZAŁOŻONE KAJDANKI NA RĘCE TRZYMANE  Z TYŁU