Road Safety Days 2020 z łaską Policją - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Road Safety Days 2020 z łaską Policją

WIZJA ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, to główny cel działań ROAD SAFETY DAYS. Akcja odbywa się we wszystkich europejskich krajach w dniach 16-22 września 2020 r. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Założeniem działań jest dążenie do maksymalnego ograniczenia najtragiczniejszych wypadków na drogach, szczególnie tych w których giną ludzie. W tym czasie łascy policjanci będą prowadzili na drogach szereg akcji kontrolno – prewencyjnych ukierunkowanych zarówno na zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, ale także na pieszych i rowerzystów.

Celem działań ROAD SAFETY DAYS jest zwrócenie uwagi wszystkich podróżnych, aby na drodze kierowali się przede wszystkim rozsądkiem. W tych dniach na drogach pojawią się maksymalne siły czuwające nad bezpieczeństwem, a także prowadzone będą działania edukacyjno-profilaktyczne. Już w środę, 16 września 2020 r. od samego rana policjanci drogówki patrolowali drogi powiatu łaskiego, zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Odział Terenowy w Sieradzu, piesi i rowerzyści podczas prowadzonych kontroli otrzymywali elementy odblaskowe.

  • Na stoliku wyeksponowana kamizelka odblaskowa z logo "WORD", na niej leży pięć małych odblaskowych przywieszek w kształcie kamizelek, po lewej stronie znajdują się dwie policyjne czapki z białymi otokami.
  • Policjantka ruchu drogowego wręcza kamizelkę odblaskową kobiecie, która podeszła do swojego roweru wstawionego w stojak rowerowy.
  • Policjant ruchu drogowego stoi obok rowerzystki na ścieżce rowerowej i pomaga jej zapiąć kamizelkę odblaskową, która została wręczona w ramach akcji Road Safety Days. W tle stoi policyjny radiowóz marki Kia Ceed.
  • Dwaj policjanci ruchu drogowego stoją na chodniku z rowerzystką. Jeden z nich wręcza kobiecie kamizelkę odblaskową, którą pomaga założyć. Na pierwszym planie stoi ustawiony wzdłuż chodnika policyjny radiowóz kia.
  • Dwaj policjanci ruchu drogowego stoją na chodniku przy przystanku autobusowym z rowerzystką. Jeden z nich wręcza kobiecie kamizelkę odblaskową. Za przystankiem znajduje się chodnik i ścieżka rowerowa. Na pierwszym planie stoi ustawiony wzdłuż autobusowej zatoczki policyjny radiowóz kia.
  • Dwaj policjanci ruchu drogowego na ścieżce rowerowej stoją z rowerzystką. Jeden z policjantów pomaga założyć kobiecie kamizelkę odblaskową. Z prawej strony widoczna maska zaparkowanego radiowozu kia.
  • Dwaj policjanci ruchu drogowego stoją na ścieżce rowerowej, przed nimi stoją dwaj mężczyźni z rowerami ubrani w kamizelki odblaskowe. Z lewej strony zdjęcia stoi radiowóz oznakowany kia.
  • Dwaj policjanci ruchu drogowego stoją na chodniku z rowerzystką. Jeden z nich wręcza kobiecie kamizelkę odblaskową, którą pomaga założyć. Na pierwszym planie stoi ustawiony wzdłuż chodnika policyjny radiowóz kia.
  • Dwaj policjanci ruchu drogowego stoją na chodniku z rowerzystką. Kobieta ma już założoną kamizelkę odblaskową, którą na poprzednim zdjęciu wręczali policjanci. Na pierwszym planie stoi ustawiony wzdłuż chodnika policyjny radiowóz kia.
  • Rowerzysta jedzie ścieżką rowerową, ma założoną kamizelkę odblaskową.