Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcy obracali suszem tytoniowym na ogromną skalę

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi kontynuując czynności prowadzone od sierpnia 2017 roku zatrzymali kolejną osobę powiązaną z nielegalną dystrybucją suszu tytoniowego na ogromną skalę. Zatrzymany kierował zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze międzynarodowym.

We wrześniu 2020r policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali osobę, która kierowała zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze międzynarodowym zajmującą się nielegalnym importem suszu tytoniowego na teren Polski i jego dalszą sprzedażą do nielegalnych fabryk produkujących papierosy. W tej sprawie zgromadzono materiał dowodowy wskazujący na to, że zatrzymany 38-letni mieszkaniec województwa łódzkiego uczestniczył we wprowadzeniu na teren Polski ponad 804 ton nielegalnego suszu tytoniowego. Dotychczas zatrzymano szereg osób, których działalność doprowadziła do uszczuplenia należności podatkowych o wartości ponad 500 milionów złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, który wydał zarządzenie o zatrzymaniu mężczyzny. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

  • wnętrze magazynu, pusty podnośnik widłowy, w tle ściana kartonów z suszem tytoniowym poukładanych jeden na drugim
  • wnętrze magazynu, nieumundurowany policjant w kamizelce odblaskowej zabezpiecza susz tytoniowy, w tle kartony z suszem
  • wnętrze magazynu, kartony z suszem tytoniowym
Powrót na górę strony