Potrącił na pasach - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił na pasach

Policjanci Wydziału Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym KMP w Łodzi wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w wyniku którego pieszy z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. 64-letni sprawca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

17 września 2020r. po godzinie siódmej rano policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na ul. Dąbrowskiego. Niezwłocznie pojechali we wskazany rejon. Na miejscu, w rozmowie ze świadkami ustalili, że 64-letni kierujący, jadąc seatem toledo skrajnym lewym pasem ruchu ul. Dąbrowskiego, w kierunku ul. Lodowej, ominął inne pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych i potrącił przechodzącego po tym przejściu 47-letniego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami, zabrany został do szpitala. Kierujący seatem, sprawca wypadku, w chwili zdarzenia był trzeźwy, tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszego. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy, oraz dowód rejestracyjny, ze wzgledu na uszkodzenia powypadkowe.  Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym KMP w Łodzi. Za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast w przypadku śmierci bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zagrożenie wzrasta do lat 8. Kluczowe do oceny będą opinie biegłych.

Policjanci przypominają

Wyprzedzanie w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych lub na nim, należy do najniebezpieczniejszych manewrów. Jeszcze groźniejsze w skutkach jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed pasami. Tym trudniej zrozumieć kierujących, którzy widząc inny pojazd stojący przed przejściem dla pieszych, omijają go, nawet nie redukując prędkości. Pieszy na przejściu powinien czuć się bezpiecznie, niestety nadal wiele osób w tych miejscach ginie. Aby uniknąć zagrożeń i tragedii wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, w obrębie przejść dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność.


 

  • Niebieski pas na boku radiowozu z wyróżnikami ruchu drogowego oraz odznaką policyjną.