Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy SPEED walczą z piratami drogowymi

W minioną, weekendową noc, policjanci z łódzkiej grupy SPEED swoje działania skoncentrowali na kierujących w lekceważący sposób ignorujących przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości. Efekt to ujawnione 32 wykroczenia, w tym 11 za przekroczenie o 50 km dopuszczalnej, nałożone 28 mandatów karnych oraz wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci patrolowali wszystkie łódzkie ulice koncentrując sie jednak na tych, na których częściej ujawniane sa naruszenia ograniczeń prędkości, a które to sami mieszkańcy Łodzi wskazują chociażby za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. M. in. około północy na ulicy Ofiar Terroryzmu funkcjonariusze zatrzymali BMW, którego kierujący jechał z prędkością 142 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest 70 km/h. 20-latek stracił prawo jazdy i został ukarany dwoma mandatami karnymi w wysokości łącznej 700 zł. Łącznie od początku roku, na terenie Łodzi, za takie właśnie wykroczenie ponad 50 km więcej niż dopuszczalna na danym odcinku prędkość, prawo jazdy straciło 1109 kierujących.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego.

  • Umundurowany policjant w białej czapce i w maseczce stoi w nocy na drodze i pokazuje wyświetlacz radaru, który pokazuje 142 km, w tle inny policjant przy aucie.
  • Policjant w białej czapce i kamizelce odblaskowej stoi przy kontrolowanym aucie. Kierujący sprawdza bagażnik.
  • Dwaj umundurowani policjanci w białych czapkach i kamizelkach odblaskowych stoją przy drodze, widać dach radiowozu, jest ciemno.
Powrót na górę strony