Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okazja czyni złodzieja

Łascy policjanci zatrzymali 68-latka, który wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej ukradł damską torebkę pozostawioną przed bankiem. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży i poddał się dobrowolnie karze. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Łęczyccy funkcjonariusze zatrzymali 32-latka, który ukradł torebkę klientce jednego z lokali gastronomicznych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 sierpnia 2016 roku. Policjanci z Łasku zostali powiadomieni o kradzieży damskiej torebki. Zdarzenie miało miejsce w rejonie banku w Buczku. Pokrzywdzona przez nieuwagę zostawiła torebkę przed budynkiem. Po jakimś czasie zorientowała się, że nie ma jej w miejscu, w którym ją zostawiła. Postanowiła więc o wszystkim powiadomić policjantów. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Ustalili, że sprawcą kradzieży może być 68 -letni mężczyzna bez stałego meldunku, który przebywa obecnie na terenie gminy Buczek. Następnego dnia od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli do komendy . Podczas przesłuchania 68-latek nie kwestionował swojej winy.  Torebkę zabrał do domu, gdzie wyjął interesujące go rzeczy, między innymi telefon komórkowy i drobne pieniądze, za które kupił piwo. Dowód osobisty i kartę bankomatową  wrzucił do skrzynki pocztowej. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Odzyskana torebka i telefon wróciły do rąk prawowitej właścicielki.

Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy zatrzymali 32 – latka, który chwilę wcześniej w jednym lokali gastronomicznych ukradł klientce torebkę. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych skradzione mienie w całości wróciło do właścicielki.

Policjanci z ogniwa patrolo – interwencyjnego łęczyckiej komendy podjęli czynności w związku z informacją o kradzieży, do której doszło w jednym z lokali gastronomicznych usytuowanych na terenie miasta. Właściciel restauracji poinformował mundurowych pełniących w tym rejonie służbę, że pewien młody mężczyzna wykorzystując nieuwagę klientki ukradł jej torebkę i uciekł z lokalu. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności. Penetrując ulicę Kaliską zauważyli mężczyznę rysopisem odpowiadającego sprawcę kradzieży. Podejrzewany na widok radiowozu podjął próbę ucieczki. Został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy i wskazał miejsce ukrycia łupu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów skradzione mienie w całości wróciło do właścicielki. 32 – latek został zatrzymany i dowieziony do miejscowej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży.

Powrót na górę strony