Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji

Policjanci z opoczyńskiego wydziału kryminalnego, zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu odnaleźli znaczną ilość ostrej amunicji oraz amunicję różnego kalibru z okresu II wojny światowej. 36 letni mężczyzna został zatrzymany. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej komendy, w ramach własnych ustaleń  dotyczących możliwości nielegalnego posiadania  amunicji, przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez 36 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Okazało się, że  uzyskane informacje się potwierdziły. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili  224 sztuki amunicji do broni różnego kalibru, w tym cztery sztuki amunicji z okresu II wojny światowej. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że aktem prawnym regulującym to zagadnienie jest  Ustawa  o broni i amunicji, która precyzyjnie określa  zasady  wydawania  i cofania  pozwoleń  na  broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji.

 

asp.szt. Barbara Stępień