Zerwał łańcuszek - odpowie za kradzież - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zerwał łańcuszek - odpowie za kradzież

Kryminalni z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi dzięki skrupulatnej analizie zebranych materiałów ustalili i zatrzymali po kilku dniach od zdarzenia, sprawcę kradzieży. 29-latek w przeszłości był wielokrotnie notowany. Kolejny raz odpowie za kradzież, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu objęty został dozorem.

15 października 2020 roku policjanci pojechali na al. Włókniarzy gdzie według ich ustaleń mógł przebywać poszukiwany od 7 października br. sprawca kradzieży. W tym dniu pokrzywdzona powiadomiła, że gdy szła ul. Limanowskiego, nagle na wysokości rynku, podbiegł do niej nieznany mężczyzna i zerwał z jej szyi złoty łańcuszek wart 2000 złotych. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W ustaleniu jego tożsamości pomogła stróżom prawa dobra znajomość środowiska przestępczego, oraz skrupulatna analiza zebranych poszlak. Ustalili jakim samochodem się porusza. Podczas obserwacji wytypowanego domu, około godziny 21.30 mundurowi zauważyli podejrzewanego idącego chodnikiem w towarzystwie kobiety. Gdy 29-latek zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, za wszelką cenę usiłował uciec. Był agresywny, stawiał opór, szarpał się i wyrwał. Funkcjonariusze w jego miejscu zamieszkania znaleźli pokwitowanie z lombardu, w którym sprzedał skradziony łańcuszek. W przeszłości mężczyzna był już wielokrotnie notowany. Teraz usłyszał zarzut kradzieży, zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją sądu objęty został dozorem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi

 

 

 

 

 

 

  • Zatrzymany sprawca wchodzi w asyście policjantów do pokoju w Komisariacie, na nogach i rękach ma założone kajdanki i prowadnice.
  • Nieumundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego sprawcę kradzieży.