Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W walce z cyberprzestępczością

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, który od dwóch lat działa w komendzie wojewódzkiej w Łodzi, dzięki pomocy z ekspertów z działu bezpieczeństwa portalu allegro.pl zatrzymali hackera.

 

Funkcjonariusze uniemożliwili odebranie przesyłki przez 24-letniego hackera z Piotrkowa Trybunalskiego. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego sprawca przejmował kontrolę nad kontami na portalu allegro.pl oraz korzystając z danych i pieniędzy swoich ofiar dokonywał zakupów. Towar sprzedający wysyłali  do wskazanych przez niego paczkomatów. Podejrzewany  był bardzo zdziwiony kiedy to 31 sierpnia oprócz paczki ,pod jednym z łódzkich marketów na Polesiu,  czekali na niego funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestepczością komendy wojewódzkiej w Łodzi oraz policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Gospodarcza i Korupcją komendy miejskiej w Łodzi. Przy zatrzymanym zabezpieczono dwa telefony komórkowe, pendrive oraz notatki z planowanymi działaniami przestępczymi. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili komputer, kolejne telefony, oraz pendrive. Sprawdzenie jest pochodzenie i wykorzystywanie tych przedmiotów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.  Dzisiaj, 1 września 2016 roku, usłyszał zarzuty oszustwa komputerowego. Grozi mu kara  do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Powrót na górę strony