Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł przez brak maseczki

Bełchatowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 21-latek zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ nie miał zakrytych ust i nosa. Mieszkaniec Mysłowic został zatrzymany i trafił do aresztu. Został również ukarany mandatem karnym za brak maseczki.

Od 10 października 2020 roku powiat bełchatowski znalazł się w czerwonej strefie, a obowiązek zakrywania ust i nosa mamy w całym kraju. Osoby, które nie mogą nosić maseczki ze względów zdrowotnych, muszą mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza, które wcześniej nie było wymagane. Na ulicach powiatu bełchatowskiego widoczne są zwiększone siły policyjne. Mundurowi patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń. Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących obowiązujące przepisy wprowadzone stanem epidemii. Podczas służby policjanci sprawdzają, czy osoby stosują się miedzy innymi do obowiązku zakrywania ust i nosa.

15 października po godzinie 16.00 policjanci patrolując teren Bełchatowa, na ulicy 1-go Maja zauważyli młodego mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa. Podczas legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. 21-letni mieszkaniec Mysłowic został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi prosto za więzienne kraty. Za brak maseczki mundurowi ukarali zatrzymanego mandatem.

 


 

Powrót na górę strony