Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pędził autostradą

Policjanci z łódzkiej grupy SPEED zatrzymali nietrzeźwego kierującego volkswagenem, który jadąc z nadmierną prędkością nie panował nad pojazdem i stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

11 listopada 2020 roku około godziny 10.30 policjanci z łódzkiej grupy SPEED podczas patrolowania autostrady A2 zauważyli jadącego lewym pasem volkswagena passata, który gwałtownie hamował i miał wyraźny problem z utrzymaniem toru jazdy. Dodatkowo pojazd przekroczył dozwoloną prędkość jadąc 190 kilometrów na godzinę zamiast dozwolonych 140. Funkcjonariusze niezwłocznie wydali polecenie kierującemu aby jechał za nimi do najbliższego Miejsca Obsługi Podróżnych. Tam przystąpili do legitymowania, podczas którego poczuli od 38-latka silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Zapytany o dokumenty kierujący oświadczył, że nie ma żadnych przy sobie. Nieodpowiedzialny kierowca swoim bezmyślnym zachowaniem mógł przyczynić się do kolejnej tragedii na drodze. 38-latek został zatrzymany, a jego samochód trafił na policyjny parking.Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów został szybko wyeliminowany z ruchu. Teraz odpowie za popełnione wykroczenia, oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy.

  • Na obrazku pokazano zdjęcie wideorejestratora , na który widać jadący ciemny samochód osobowy, obok jest zapisana prędkość 190 kilometrów na godzinę.
Powrót na górę strony