Odpowie za uszkodzenie ciała - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uszkodzenie ciała

Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała przy użyciu pałki teleskopowej. 27-letni bełchatowianin podczas sprzeczki o przejazd drogą zaatakował pałką teleskopową innego mężczyznę. Pokrzywdzony wymagał hospitalizacji. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

24 listopada 2020 roku kryminalni z bełchatowskiej komendy uzyskali informację, że w nocy z 21 na 22 listopada 2020 roku na osiedlu Żołnierzy POW doszło do uszkodzenia ciała podczas sprzeczki dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że wspomnianej nocy pokrzywdzony wracał taksówką do domu. W pewnym momencie drogę taksówce zablokował ford escort. Za kierownicą siedział mężczyzna, który nie reagował na prośby o ustąpienie przejazdu. Wtedy zainterweniował pasażer taksówki. Wysiadł i podszedł do kierowcy forda. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się sprzeczka. Po chwili kierowca forda ze swojego samochodu wyciągnął metalową pałkę teleskopową i zadał kilka ciosów swojemu przeciwnikowi. Pobity mężczyzna odniósł obrażenia, więc napastnik wezwał na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala. O zdarzeniu nikt nie zawiadomił policji, więc sprawca spokojnie odjechał. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość. 27-letni bełchatowianin został zatrzymany w miejscu pracy. Kryminalni zabezpieczyli też pałkę teleskopową, ktorą trzymał w szafce. Zatrzymany tłumaczył, że podczas sprzeczki "puściły mu nerwy" i dlatego zaatakował mężczyznę pałką. 27-latek usłyszał zarzut naruszenia czynności narządów ciała na okres powyżej dni 7. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • W pomieszczeniu komendy policji, umundurowany policjant prowadzi zatrzymanego.  Jest to osoba podejrzana do naruszenie nietykalności cielesnej mężczyzny.