Kierowco noga z gazu! Kolejne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco noga z gazu! Kolejne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

Koluszkowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w Tuszynie renault, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. 32–latek stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

28 listopada 2020 roku policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach przed godz. 11:00 prowadzili pomiar prędkości w Tuszynie na drodze krajowej numer 12. W pewnym momencie mundurowi zauważyli jadące z dużą prędkością renault w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący pędził z prędkością 101 km/h. Koluszkowscy policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało kierował samochodem 32–letni mieszkaniec powiatu pabianickiego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, a przede wszystkim własnych umiejętności. Kierowco na drodze myśl o bezpieczeństwie również innych uczestników ruchu!