Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SYLWESTER TUŻ, TUŻ – ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I INNYCH

Zduńskowolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej kontrolowali punkty sprzedaży fajerwerków. Co roku, przede wszystkim w Sylwestra i Nowym Roku, nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami staje się przyczyną groźnych wypadków. Używanie wyrobów pirotechnicznych wymaga szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze sprawdzali między innymi, czy sprzedawane fajerwerki posiadają odpowiednie atesty, oznaczenia klasy bezpieczeństwa oraz instrukcję w języku polskim. Kontrolowano również wyposażenie punktów sprzedaży w odpowiedni sprzęt przeciwpożarowy. Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych! Używając wyrobów pirotechnicznych bezwzględnie stosujmy się do zaleceń producenta. Nie lekceważmy ostrzeżeń i wybierzmy odpowiednie miejsce do bezpiecznej zabawy. Przede wszystkim zachowujmy odpowiednią odległość podczas odpalania fajerwerków, jak również nie podejmujmy prób odpalania petard w pomieszczeniach zamkniętych, na balkonach, czy w oknach mieszkań. Pamiętajmy, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Nie zapomnijmy również o naszych pupilach - zwierzętach, które mogą negatywnie odczuć skutki używania wyrobów pirotechnicznych. Wiedząc, jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy by nie odczuwały dyskomfortu związanego z tą wyjątkową nocą.

  • Chodnik, stoisko z fajerwerkami. Dwóch policjantów w granatowych mundurach, strażnik miejski oraz dwóch funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej kontroluje stoisko.
Powrót na górę strony