Kolejne przekroczenia prędkości i kolejne odebrane prawa jazdy - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Kolejne przekroczenia prędkości i kolejne odebrane prawa jazdy

Koluszkowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy na ograniczeniu do 50 km/h pędzili z prędkością ponad 100 km/h. Obaj mężczyźni mają już zatrzymane prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości i zostali ukarani mandatami w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków drogowych poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Prędkość nadal pozostaje główna przyczyną wypadków drogowych i wpływa na ich skutki.

2 stycznia 2021 roku policjanci z wydziału ruchu drogowego koluszkowskiej komendy zatrzymali w Giemzówku tuż po godzinie 9:00 kierującego mercedesem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Brawurą wykazał się 33-letni kierujący, który w terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i został on ukarany mandatem.

3 stycznia 2021 roku w Tuszynie tuż przed godz. 14:00 21 – letni kierujący fordem, pędził z prędkością 112 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Policjanci apelują do kierujących, że prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym.