Informacje

Chwila nieuwagi wystarczyła aby doszło do kolizji. Nie zapominajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Zdarza się, że kierowcy zapominają o tym aby zachować bezpieczny odstęp pomiędzy pojazdami, niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta.Tak stało się 4 stycznia br. na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie, gdzie doszło do niegroźnej kolizji drogowej z udziałem opla i bmw. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 52 letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, kierujący oplem corsa, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego przed nim samochodu osobowego bmw.

Każdy kierowca powinien  pamiętać o tym aby utrzymywać odpowiednią odległość pomiędzy poruszającymi się pojazdami. Jazda „na zderzaku”  może skończyć się tak jak w opisanym przypadku. Przypomnijmy co na ten temat mówią przepisy, które zapewne zna każdy, kto posiada prawo jazdy.

Art. 19 Kodeksu Prawo o Ruchu Drogowym pkt. 2  Kierujący pojazdem jest obowiązany(…) : pkt.3.”utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu” Warto o tym pamiętać, szczególnie zimą kiedy  przez śliską nawierzchnię jezdni droga hamowania  znacząco się wydłuża.

 

asp.szt. Barbara Stępień