Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież z włamaniem

Policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież karty bankomatowej oraz telefonu komórkowego. Notowany za konflikty z prawem 39-latek odpowie za kradzież z włamaniem, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

7 stycznia 2020 roku policjanci z bałuckiego komisariatu pojechali do Pabianic, gdzie według uzyskanych informacji, miała przebywać osoba odpowiedzialna za kradzież telefonu komórkowego oraz karty bankomatowej. Sprawca przestępstwa wpadł w ręce funkcjonariuszy płacąc skradzionym fantem za zakupy na terenie Łodzi.

Mężczyzna korzystał z karty płatniczej trzykrotnie. Wpadkę zaliczył za trzecim razem, kiedy okazało się, że właścicielka zablokowała konto i karta ma zostać zatrzymana. Zaskoczony mężczyzna uciekł ze sklepu, a sprzedawczyni natychmiast powiadomiła o sytuacji policję.

Pracownica marketu opisała kryminalnym wygląd podejrzewanego klienta. Okazało się, że mężczyzna ubrany w charakterystyczną kurtkę jednej z firm cateringowych jest sprawcą kradzieży telefonu komórkowego oraz karty płatniczej 20 listopada 2020 roku. Fanty zostały skradzione z kurtki kobiecie sprzątającej klatkę schodową w jednym z bloków na Bałutach.

Trop doprowadził kryminalnych do Pabianic, gdzie miał przebywać podejrzewany. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. 39-latek podczas zatrzymania tłumaczył się, że znalazł telefon oraz kartę płatniczą przed blokiem. W policyjnym systemie informatycznym wyszło na jaw, że mężczyzna był w przeszłości notowany. Tym razem odpowie za kradzież z włamaniem, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

  • Granatowa czapka policyjna z orłem i napisem Policja.
Powrót na górę strony