Uderzenie w narkobiznes powiązany ze środowiskiem pseudokibiców - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkobiznes powiązany ze środowiskiem pseudokibiców

Policjanci z Pabianic rozbili grupę pseudokibiców związaną z procederem narkotykowym. Podczas zakrojonej na szeroką skalę akcji dokonano sprawdzeń kilkudziesięciu lokali, gdzie zatrzymano łącznie 26 osób. Zabezpieczono narkotyki i środki zastępcze, a także mienie na poczet grożących kar. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy od dłuższego czasu rozpracowywali grupę pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich zajmującą się wprowadzaniem do obrotu narkotyków i środków zastępczych. Narkotyki rozprowadzane były głównie na terenie powiatu pabianickiego oraz ościennych miejscowości.

Uderzenie w biznes narkotykowy pseudokibiców nastąpiło 8  września 2016 roku, kiedy to na podstawie postanowień prokuratorskich doszło do zatrzymań w tej sprawie. W godzinach porannych  policjanci pionu kryminalnego przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi  niemalże jednocześnie weszli  do 32 wytypowanych mieszkań znajdujących się  na terenie Pabianic i Łodzi.  Tego dnia policjanci zatrzymali kilkanaście osób, w tym dilerów narkotykowych.

Podczas zakrojonej na szeroką skalę akcji zatrzymano w  sumie 26 osób, w tym 24 mężczyzn w wieku 18-36 lat, oraz dwie kobiety w wieku 18 i 28 lat. W czasie przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 60 gramów marihuany, a także około 1 kilograma substancji koloru białego. W tropieniu środków zakazanych prawem niezawodne okazały się  policyjne czworonogi przeszkolone do wyszukiwania narkotyków. Śledczy na poczet grożących kar zabezpieczyli ponad 9 tysięcy złotych, a także warty 3000 złotych skuter. 14 zatrzymanym osobom  postawiono łącznie 26 zarzutów o przestępstwa związane z udzielaniem narkotyków, w tym również osobom małoletnim i czerpaniem z tego procederu korzyści majątkowej, a także posiadania znacznej ilości środków zabronionych prawem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za ten proceder karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch podejrzanych prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Decyzją Sądu Rejonowego w Pabianicach 20 i 32-latek  najbliższe miesiące spędzą za kratami aresztu śledczego.

Sprawa pozostaje rozwojowa, a policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

  • policjant z zatrzymanym
  • zabezpieczona  gotówka