Ponad 900 wypadków drogowych mniej - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Ponad 900 wypadków drogowych mniej

Przez województwo łódzkie przebiegają główne drogi naszego kraju. Położenie regionu w centrum Polski sprzyja dużemu natężeniu ruchu pojazdów i przekłada się na dużą liczbę zdarzeń drogowych. Z danych statystycznych wynika, że w 2018 roku doszło do 3753 wypadków, w 2019 do 3350 a w 2020 do 2437. Rannych w minionym roku zostało 2765 osób, to o 1284 mniej niż w roku 2019. Liczba ofiar śmiertelnych to 220 co stanowi mniej o 19 ludzkich tragedii. Pamiętajmy, że ofiary śmiertelne to nie tylko statystyki, lecz realne dramaty całych rodzin. W roku 2020 funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 5527 nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich stanowił ogromne zagrożenie na drogach.

 

Łódzcy funkcjonariusze , mimo pandemii , która wymogła zmianę taktyki, prowadzili na terenie województwa wiele akcji prewencyjnych. Zależy nam na edukacji uczestników ruchu drogowego niezależnie od ich wieku. Znaczna część takich zdalnych lekcji o bezpieczeństwie odbywała się on line za pośrednictwem internetu.

Głównym projektem skierowanym do dzieci i ich opiekunów  była  „Sisi - pogromczyni nudy” . Kolejne odcinki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i odzewem w całym kraju.

 8-letnia Sisi - pogromczyni nudy, która tak jak wszystkie dzieci podczas epidemii spędzała czas w domu. Nie dała  jednak nudzie za wygraną i opowiadając z przymrużeniem oka o rzeczach ważnych, pokazywała jak ciekawie i bezpiecznie spędzić czas. Pomagali jej w tym łódzcy policjanci, którzy starali się odpowiedzieć na czasem naprawdę trudne pytania zadane przez Sisi.

Wszystkie do obejrzenia  w linku - ZACHĘCAMY !

 

 https://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/47097,Sisi-pogromczyni-nudy-Odcinek-2-Zostan-w-domu-i-nie-pozwol-wejsc-nikomu.html

 

Nowy 2021 rok niestety rozpoczął sie serią tragicznych wypadków. Apelujemy o szczególną ostrożność ! Bezpieczeństwo zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego.

  • dziewczynka w kitkach w policyjnej koszuli z policyjna maskotka
  • policjanci w maseczkach stoją w sali przedszkolnej zachowując odstep od siedzących na dywanie dzieci
  • dziewczynka stoi obok radiowozu w,którym siedzi umundurowany policjant