Wspólne działania opoczyńskiej drogówki i łódzkiej grupy Speed - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania opoczyńskiej drogówki i łódzkiej grupy Speed

Policjanci z opoczyńskiej "drogówki" wspierani przez mundurowych z łódzkiej grupy "SPEED" prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu opoczyńskiego. Mundurowi reagowali głównie na przekroczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. W efekcie wspólnych działań skierowano 3 wnioski o ukaranie, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne, nałożono 13 mandatów karnych.

 

15 stycznia 2021 roku, policjanci ruchu drogowego opoczyńskiej komendy powiatowej,wspierani przez mundurowych z grupy "SPEED" WRD Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu opoczyńskiego. Wyniki pracy policjantów pokazują, że wielu kierowców w terenie zabudowanym stosuje się do ograniczeń prędkości. Podczas działań żaden z kontrolowanych kierowców, w terenie zabudowanym nie przekroczył  prędkości o 50 km/h i nie stracił prawa jazdy. Nie oznacza to jednak, że  wszyscy kierowcy poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety 13 kierujących za naruszenia przepisów o ruchu drogowym zostało ukaranych mandatami karnymi. W 3 przypadkach  kontrola zakończyła się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne.

Apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W dużej mierze bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas samych.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość nie wynika jedynie z ograniczeń prędkości, lecz przede wszystkim z dostosowania do własnych umiejętności i warunków panujących na drodze.

 

asp.sztab. Barbara Stępień