Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za zabójstwo konkubiny

37-latek podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny zatrzymany na terenie Wieliczki w woj. małopolskim. Ciało 50-letniej kobiety zostało znalezione w miejscu jej zamieszkania na terenie Krośniewic. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

14 stycznia 2021 roku do dyżurnego kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic. Pod wskazany adres skierowano policjantów, którzy ujawnili ciało kobiety. Zwłoki leżały na podłodze, na ciele denatki znajdowały się rany kłute i cięte. Czynności procesowe na miejscu prowadzili policjanci z Komisariatu w Krośniewicach wspólnie z mundurowymi z kutnowskiej komendy pod nadzorem Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Łęczycy. Szybka i sprawna analiza zgromadzonego w sprawie materiału pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego.  Był to konkubent denatki. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Dyżurny kutnowskiej komendy natychmiast podjął współpracę ze wszystkimi jednostkami Policji oraz Straży Granicznej celem zatrzymania wytypowanego mężczyzny. Płynny przepływ informacji i mobilizacja służb doprowadziła do zatrzymania 15 stycznia 37-letniego mężczyzny na terenie  Wieliczki przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niepołomicach. Mężczyznę zatrzymano na jednym z parkingów. Jak się okazało kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zaangażowanie i pomoc policjantów z KPP w Wielczce, którzy pzeprowadzili z zatrzymanym niezbędne czynności procesowe sprawiła, że jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna. Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.


 


 

  • policjantka i policjant prowadzą zatrzymanego do radiowozu. Radiowóz policyjny stoi zaparkowany tyłem. Drzwi od radiowozu są otwarte. Przed radiowozem widać zamkniętą bramę.
Powrót na górę strony