Kolejni piraci drogowi stracili prawa jazdy - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni piraci drogowi stracili prawa jazdy

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy policji zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista, 33-latek ze Zduńskiej Woli jechał samochodem przez Szadek z prędkością 125 km/h.

Mimo niekorzystnych warunków panujących na drodze niektórzy kierowcy wykazują się brakiem wyobraźni i nie dochowują bezpiecznej prędkości. Odpowiedzialny kierowca nie tylko stosuje się do administracyjnych ograniczeń prędkości obowiązujących na danym odcinku drogi, ale również ma na względzie między innymi warunki pogodowe, natężenie ruchu i swoją dyspozycję psychofizyczną. 20 stycznia 2021 roku na drogach powiatu zduńskowolskiego prowadzone były działania pod nazwą Prędkość”. Tylko w trakcie jednego dnia policjanci zatrzymali 31 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Miejsca, gdzie wykonywany był statyczny pomiar prędkości zostały wyznaczone po analizie stanu bezpieczeństwa dróg oraz na podstawie wskazań na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czterech kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość z jaką można się poruszać w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze obligatoryjnie zatrzymali im prawo jazdy. Spotkały ich również konsekwencje finansowe w postaci mandatów karnych w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy! Przekroczenia prędkości to jedne z najczęściej popełnianych wykroczeń na drogach. Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości do 500 zł, a ci którzy w terenie zabudowanym przekroczą prędkość o ponad 50 km/h pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące. Prawo jazdy zatrzymuje policjant - decyzję w sprawie wydaje starosta i nadaje jej rygor natychmiastowej wykonalności.