Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

AKCJA „PIRAT” - wspólne działania pabianickiej drogówki i łódzkiej grupy Speed

Policjanci z "drogówki" pabianickiej komendy wspierani przez mundurowych z łódzkiej grupy "SPEED" prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta i powiatu pabianickiego. Policjanci reagowali głównie na przekroczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym.

21 stycznia 2021 roku, policjanci ruchu drogowego pabianickiej komendy, wspierani przez mundurowych z grupy "SPEED" WRD Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie miasta i powiatu pabianickiego. Podczas działań „PIRAT”  w godzinach 6.00 – 22.00 mundurowi wylegitymowali 32 osoby i skontrolowali 26 pojazdów. Wyniki pracy policjantów pokazują, że 15 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 2 osoby prowadziły bez pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ujawnili 2 nietrzeźwych kierowców a także 1 kierującego po użyciu alkoholu  i w tym przypadku zostały zatrzymane prawa jazdy. Wobec 4 osób, które nieprawidłowo się zatrzymały, 1 bez uprawnień do kierowania i w przypadku 1 nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu policjanci zastosowali środki represyjne. Łącznie policjanci wystawili 18 mandatów karnych, w 3 przypadkach zastosowali pouczenie i skierowali do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Apelujemy do kierowców o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W dużej mierze bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas samych.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość nie wynika jedynie z ograniczeń prędkości, lecz przede wszystkim z dostosowania do własnych umiejętności i warunków panujących na drodze.

  • policjantka wykonuje pomiar prędkości pojazdów