Terroryzował sąsiadów - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Terroryzował sąsiadów

Funkcjonariusze z IV Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który od roku groził lokatorom kamienicy i pobił jednego z nich. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Łodzianinowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

38-letni mieszkaniec kamienicy przy ulicy 6-go sierpnia już od dłuższego czasu nękał sąsiadów i budził w nich postrach do tego stopnia, że mimo próśb mundurowych, nikt nie odważył się złożyć zawiadomienia na policję. W sierpniu ubiegłego roku mężczyzna pobił jednego z lokatorów. Sytuacja powtórzyła się jeszcze trzykrotnie. Poza pokrzywdzonymi żaden z sąsiadów nie chciał, w obawie przed oprawcą wystąpić w roli świadka. Mieszkańcy kamienicy bali się wyjść ze swojego mieszkania. Niektórzy z nich wyprowadzili się, aby nie wchodzić mu w drogę. Czara goryczy przelała się dopiero wtedy, kiedy 15 stycznia 2021 roku został pobity kolejny mieszkaniec kamienicy. Poszkodowany po długich namowach funkcjonariuszy zdecydował się zeznawać. Kryminalni z IV Komisariatu Policji, którzy znali tę sprawę od podszewki, w końcu mieli podstawę do zatrzymania wcześniej notowanego za inne przestępstwa 38-latka . Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Odpowie za uszkodzenie ciała, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

Funkcjonariusze apelują do łodzian, żeby nie bali się przychodzić do komisariatu. Policja jest od tego, żeby pomagać. Jednocześnie policjanci proszą mieszkańców, żeby nie zamykali drzwi przed swoimi sąsiadami i nie byli obojętni na krzywdę innych. Często dzięki szybkiej reakcji lokatorów zza ściany policja jest w stanie zapobiec nieszczęściu.

  • Zdjęcie jest zrobione na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, widać na nim zatrzymanego , który jest trzymany po obu stronach przez dwóch funkcjonariuszy. Zdjęcie jest zrobione z tyłu. Policjanci mają na sonie żółte kamizelki policyjne, zimowe kurtki oraz ciemne czapki. Zatrzymany ma również na sobie ciemną kurtkę oraz czapkę, z tyłu ma założone kajdanki. W tle widać 1 komisariat policji.