Motorowerzysta na podwójnym gazie z dożywotnim zakazem - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Motorowerzysta na podwójnym gazie z dożywotnim zakazem

Policjanci z łęczyckiej komendy tylko minionej doby wyeliminowali z ruchu czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownice pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Wśród nich był 51-latek, który dodatkowo zdecydował się złamać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za przestępstwa drogowe. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zaś naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Pomimo surowych konsekwencji grożących za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy, dodatkowo narażając innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo. Dlatego policjanci nieustannie prowadzą działania na eliminowanie tej kategorii użytkowników dróg. Tylko minionej doby policjanci zatrzymali aż czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Trzech z nich to rowerzyści, wśród których rekordzistą okazał się 52-latek, u którego w organizmie było blisko dwa promile alkoholu. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 51-latek, który mając promil alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę motoroweru, czym dodatkowo złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za przestępstwa drogowe. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zaś naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

  • sygnały pojazdu uprzywilejowanego z napisem POLICJA na dachu RADIOWOZU. w tle drzewa