Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji

Policjanci ze opoczyńskiego z wydziału kryminalnego, zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu odnaleźli ostrą amunicję różnego kalibru, na którą 42-latek nie posiadał wymaganego zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi opoczyńska prokuratura.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej komendy, w ramach własnych ustaleń  dotyczących możliwości nielegalnego posiadania amunicji, 20 stycznia 2021 roku, przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez 42 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Okazało się, że  uzyskane informacje się potwierdziły.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili  kilkanaście sztuk amunicji do broni oraz naboje sygnałowe lotnicze. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec 42 latka zastosowano dozór policyjny.

Należy pamiętać, że aktem prawnym regulującym to zagadnienie jest Ustawa o broni i amunicji, która precyzyjnie określa zasady wydawania  i cofania  pozwoleń  na  broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji.

 

asp.szt. Barbara Stępień