Uderzył w znak drogowy, był nietrzeźwy - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w znak drogowy, był nietrzeźwy

Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 59-letni mieszkaniec Poddębic, który spowodował zdarzenie drogowe mając w organizmie 2 promile alkoholu. Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

21 stycznia 2021 roku o godzinie 14:15 poddębiccy policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka zdarzenia, do którego doszło na ulicy Zielonej w Poddębicach. Skierowani tam funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 206, zjeżdżając z ronda nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w znak drogowy. Szybko okazało się, że główną przyczyną zdarzenia była nietrzeźwość kierowcy. 59-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

Apelujemy! Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy i nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.