Kolejny raz został zatrzymany za przekroczenie prędkości - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz został zatrzymany za przekroczenie prędkości

32-latek w grudniu ubiegłego roku stracił uprawnienia do kierowania za jazdę z nadmierną prędkością. Kilka tygodni później ten sam patrol policji zatrzymał go gdy ponownie pędził ulicami Łodzi z niebezpieczną szybkością.

21 stycznia 2021 roku policjanci z łódzkiej grupy SPEED prowadzili kontrolę prędkości na ulicy Kopcińskiego. Po godzinie 11.00 zatrzymali bmw, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 37 kilometrów na godzinę. Mężczyzna dość szybko został rozpoznany przez policjantów, ponieważ w grudniu 2020 roku był kontrolowany przez ten sam patrol na alei Bartoszewskiego. Wówczas 32-latek pędził peugeotem trasą Górna z prędkością 140 kilometrów na godzinę. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym i stracił prawo jazdy  na 3 miesiące. Tym razem policjanci nałożyli na kierującego dwa mandaty, z których jeden otrzymał za przekroczenie prędkości, a drugi za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Funkcjonariusze sporządzili również dokumentację do organu wydającego uprawnienia, w celu przedłużenia zakazu o kolejne 3 miesiące.

Policjanci przypominają!

Zbyt szybka jazda może skutkować zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Kierujący, który przekracza dozwoloną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę, musi liczyć się zarówno z wysokim mandatem karnym, jak i utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jeśli pomimo braku uprawnień, nadal będzie prowadzić auto, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna"wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
 
asp sztab. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

  • Oznakowany radiowóz policyjny stoi przed samochodem sprawcy