Zatrzymany złodziej sklepowy - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany złodziej sklepowy

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dopuścił się kilku kradzieży w drogeriach oraz sklepach wielkopowierzchniowych na terenie Zduńskiej Woli. Prokurator oddał go pod dozór policji, a za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące kradzieży sklepowych, do których dochodziło na terenie Zduńskiej Woli pod koniec 2020 roku. Łupem sprawcy padały markowe kosmetyki, perfumy oraz środki higieny osobistej. Pod lupę śledczych trafiły nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały moment popełnienia przestępstwa. Ich drobiazgowa analiza zawężała potencjalny krąg sprawców. Wykonana przez mundurowych praca w tej sprawie oraz znajomość środowiska przestępczego 20 stycznia 2021 roku doprowadziły do zatrzymania  23-letniego zduńskowolanina w miejscu jego zamieszkania. W trakcie przeszukania kryminalni odnaleźli część skradzionych przedmiotów. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 1.600 złotych. Mężczyzna decyzją prokuratora trafił pod dozór policji. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant ubrany w granatowy mundur idzie z zatrzymanym do prokuratury. Stoją na chodniku przed schodami prowadzącymi do budynku prokuratury.