Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali narkotykową „dziuplę”

Ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków, zabezpieczyli wieruszowscy kryminalni u dwóch mieszkańców gminy Wieruszów. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu jeden z podejrzanych, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieruszowskiej komendy, systematycznie pracują nad ujawnianiem i zatrzymaniem osób, które posiadają i zajmują się dystrybucją środków odurzających. Dzięki skrupulatnej pracy kryminalni wyeliminowali z nielegalnego rynku znaczną ilość amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. 21 stycznia 2021 roku na podstawie własnych ustaleń, objęli obserwacją miejsce postoju osobowego opla. Podczas przeszukania pojazdu i 26 – letniego mieszkańca gminy Wieruszów, funkcjonariusze ujawnili tabletki ekstazy, co dało podstawy do zatrzymania mężczyzny. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo, grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni pracując nad tą sprawą, jeszcze tego samego dnia, przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez 34 – letniego brata zatrzymanego. Na miejscu policjanci zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy, co po raz kolejny potwierdziło zebrane w sprawie informacje. W tej sytuacji mężczyzna również został zatrzymany. Zebrane w sprawie dowody, pozwoliły na postawienie podejrzanemu 34 – latkowi, kilkunastu zarzutów udzielania i posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

asp. sztab. Damian Pawlak

  • Umundurowany policjant liczy zabezpieczone narkotyki.
Powrót na górę strony