Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć z wychłodzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w rowie przy drodze krajowej nr 74 w miejscowości Feliksów. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon w wyniku wychłodzenia organizmu. To pierwsza ofiara tegorocznych mrozów w powiecie opoczyńskim. Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, samotnych, schorowanych, bezdomnych, nietrzeźwych. Prosimy o zainteresowanie osobami, które mogą być narażone na wychłodzenie organizmu i zgłaszanie takich sytuacji na numer alarmowy 112.

 

23 stycznia 2021 roku, opoczyńska policja została powiadomiona o znalezieniu w miejscowości Feliksów, leżącego w przydrożnym rowie mężczyzny. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ujawnili zwłoki 49 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie organizmu.  

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie.

 Niezwykle ważne jest to też aby pamiętać, że na wychłodzenie organizmu narażone są także osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu do ogrzania mieszkania.

Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy.

 Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu.

O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego można powiadomićnajbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwońmy po policję lub straż miejską. Podjęta interwencja i udzielona osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

 Powiadomić policję o trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego można na wiele sposobów. Telefonicznie dzwoniac na nr alarmowy 112, osobiście w najbliższej jednostce policji czy poprzez kontakt z dzielnicowym. Można także  skorzystać z aplikacji  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najważniejsze aby nie pozostać obojętnym.

 

asp.szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony