Czujny policjant po służbie zapobiegł włamaniu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny policjant po służbie zapobiegł włamaniu

Czujność i zaangażowanie policjanta z Oddziału Prewencji w Łodzi w czasie wolnym od służby poskutkowało zatrzymaniem 28-latka, który pod osłoną nocy próbował włamać się do pomieszczeń gospodarczych i ukraść lokatorom rzeczy warte ponad 13 000 złotych. Mężczyzna, w przeszłości był wielokrotnie notowany, tym razem odpowie za usiłowanie włamania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

1 lutego 2021 roku, funkcjonariusz, który na co dzień zajmuje się szkoleniem mundurowych w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi spędzał wieczór w swoim mieszkaniu na terenie dzielnicy Bałut. Około północy usłyszał hałas dobiegający z klatki schodowej.  Natychmiast pobiegł sprawdzić co się stało w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na ostatnim piętrze. Podejrzewał bowiem, że ktoś włamuje się do jednego z nich. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Na miejscu zobaczył zaskoczonego mężczyznę przy uszkodzonych drzwiach prowadzących do komórek. Niedoszły włamywacz na widok policjanta próbował uciec z miejsca zdarzenia, lecz szybka reakcja i 8-letnie doświadczenie zawodowe funkcjonariusza poskutkowały zatrzymaniem podejrzewanego do czasu przyjazdu kolegów. 28-latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że został wyrzucony z domu po kłótni ze swoim ojcem i zamierzał spędzić noc w jednej z komórek. Stróże prawa wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Podczas badania wyszło na jaw, że łodzianin ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Właściciele komórek oszacowali wartość rzeczy znajdujących się w środku na ponad 13 000. Był to między innymi rower, kamery do monitoringu, narty, odzież oraz cztery koła do samochodu. Okazało się również, że mężczyzna ma bardzo bogatą przeszłość kryminalną. Był wcześniej wielokrotnie notowany. Tym razem odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi III komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

  • Zdjęcie jest zrobione na dziedzińcu Komendy Miejskiej policji, dwóch policjantów ubranych w czapki oraz w zielone policyjne kamizelki  z napisem Policja prowadzi zatrzymanego, ubranego w czarną kurtkę. Mężczyzna jest niskiego wzrostu. Wszyscy są odwróceni tyłem, mężczyzna ma założone z tyłu kajdanki.